КИЧЕЕЦ ЗА А1ОН : СНИМКИТЕ СЕ АВТЕНТИЧНИ, ИМАВМЕ ПОВЕЌЕ СОСТАНОЦИ СО МИЦКОВСКИ

0
1056

Зоран Милески – Кичеец за „А1он“ вели дека снимките објавени на „Јутуб“ се автентични. Тој потврди дека имал состанок со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на 14 април минатата година. Кичеец вели дека тоа не била единствена средба и имал повеќе состаноци со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

„Разговорите што се објавени се автентични и се од состанок што го имав со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Христијан Мицкоски, на 14 април, 2019 година. На тој состанок разговаравме за изборите во Охрид и мое помагање. Не знам кој снимал додека сум бил на состаноците. Сме имале повеќе состаноци со претседателот Мицкоски“, вели Милески-Кичеец за „А1он“.

Повеќе за оваа сторија на порталот А1он ОВДЕ.