КАНЧЕВСКА И БОЖИНОВСКИ СЕ СЕГА КАКО УСРАНИ ГУЛАБИ : КАТИЦА И СЈО УПАДНАА НА ПРЕТРЕС ВЕОМА ВРЛО БРУТАЛНО ВО ДОМОВИТЕ НА ГРУЕВЦИ

0
1828

Утрово Специјалното јавно обвинителство прави претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа- Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски.

Двајцата се обвинети во неколку случаи, на Канческа и се суди за „Тендери“, а Божиновски е обвинет за изборни нерегуларности во случајот „Титаник“.