Како бе Васе не ти фати тоа устата плускавци од цмокање, цицање, и дудлање на патлакот од Груо, намали малку да му ебам матер, до крајници преку хранопроводот со се јајца ти е набутан!

0
1044

vase izvaj go be malce

Васе бре ало бре како кур да не си видел алоо среди се човече, како уста бре не те заболе?! Ти стана поголем ВМРОВАЦ од Јанко Бурек и Миленко, им го зема леботе бре човече?!

Инаку што се однесува за спинот и споредбата со Александар Вуќиќ, вреди да се каже дека тоа е една голема будалаштина. Демек САД му дозволила на Вучуќ да победи затоа што требало да го признае Косово, а ако не го направел тоа ќе го снајдело исто сценарио како во Македонија.

Ова се невидени глупости. Вучиќ е на власт од 2012-та а премиер од 2014-та. Грујо е премиер од 2006-та значи 6 години повеќе владеел и имал шанса да покаже што знае и умее!

За Вучиќ нема снимки за криминал, нема бунт на народот, Вучиќ не ја презадолжи Србија, тоа го направија неговите претходници.

Што се однесува околу името на земјата, лудо е да се мисли дека СДСМ доаѓа на власт за да го смени името на земјата, ако се знае дека за тоа треба консензус со ВМРО ДПМНЕ, значи тоа отпаѓа од игра.

Овде се работи за владеење на правото и за криминал, нешто што Васето не сака да го спомене. ВМРО ДПМНЕ е фатено во криминал кој оди од првиот човек па надолу до четврти ешалон, значи се заборавиле од крадење и дојдено е време да се плати за тоа!

Тоа е она што Васето не сака да го признае затоа што одработува за режимот за грст паричики, курвинска работа, јебига!

Што се однесува пак на тоа кој ќе победи на изборите, со ваква диктатура и Баба Цана од село Тркање, Кумановско може да победи со ваква медиска машинерија подмачкана со милиони евра народни пари со ваква ескадрила на куртони и со сврзаност на држава и партија плус стотици илјади фантоми кои хараат на земјата. Ако е Грујо самоуверен дека народ го сака и дека добро работи зошто не дозволи слободни медиуми и чист избирачки список и техничка влада која ќе спореведе фер избори?! ПРПА А ПИЧКИ?!