КАКОВ ТАТКО ТАКВА ЌЕРКА – ИВАНКА ТРАМП Е ЛУДА ИСТО КАКО НЕЈЗИНИОТ ЗАБЕГАН ТАТКО : ИВАНКА НА ТВИТЕР ЛУДАЦИТЕ КОИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ ГИ НАРЕЧЕ ПАТРИОТИ ИСТО КАКО ГРУЈО ШТО ГИ НАРЕЧЕ ВМРОВЦИТЕ КОИ УПАДНАА ВО СОБРАНИЕ УСТАВОБРАНИТЕЛИ

0
566

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка вечерава демонстрантите кои упаднаа во зградата на Конгресот ги нарече патриоти.

Американски патриоти какво било нарушување на безбедноста или непочитување на нашето спроведување на законот е неприфатливо, напиша Иванка Трамп на Твитер.

Таа додаде дека под итно мора да престане насилството.

По кратко време Иванка Трамп го избриша твитот.