КАКВА ЕПСКА РЕТАРДИРАНА БУДАЛА : Миленко на Спутник им “открил“ дека Иванов го плашел Туск со цунами од мигранти?!

0
1739

Режимското омилено брадесто копиле Миленко Неделковски за руски „Спутник“, како што пренесе порталот Веб Трибуне од Република Српска, на денешната средба во Скопје претседателот Иванов наводно му се заканувал на претседателот на советот на Европа, Доналд Туск, дека ќе им пуштел цунами од мигранти ако Европа продолжи да го поддржува Зоран Заев.

Ова како што пренесува порталот, според Миленко кој тие го претставуваат како аналитичар, Иванов му го кажал на Туск. Цунамито од мигранти според порталот би бил легален чекор на Иванов затоа што тој немал обврски спрема Туск туку кон граѓаните на Македонија.