7.3 C
Prilep
Friday, April 19, 2024
Home Свет КАКВА ЕПСКА БУДАЛА, ОТКАКО ГИ ИЗОЛИРА СРБИТЕ И СРБИЈА ОД ЦЕЛ СВЕТ...

КАКВА ЕПСКА БУДАЛА, ОТКАКО ГИ ИЗОЛИРА СРБИТЕ И СРБИЈА ОД ЦЕЛ СВЕТ ВУЧИЌ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ПРОТЕСТАНТИТЕ : ВИЕ ПРОТЕСТИРАЈТЕ И ШЕТАЈТЕ КОЛКУ САКАТЕ, ЈАС ЌЕ СИ ТЕРАМ ПО МОЕ И НИШТО НЕМА ДА ВИ ИСПОЛНАМ!

0
1713

Тој, за опозицијата, која минатата ноќ организираше протестно шетање во Белград под мотото „Стоп на крвавите кошули”, во знак на протест поради тепањето на еден од лидерите на Сојузот на Србија Борко Стефановиќ и притисоците во Собранието, рече дека тие можат да шетаат колку што сакаат, само никому да не им ги кршат главите и да не уништуваат имот.

Вучиќ рече дека на митингот не видел многу млади луѓе и оцени дека најзастапен бил средниот слој и горниот среден слој и дека треба да се истражи зошто тие се незадоволни. Тој рече дека од протестот не е испратена никаква сериозна порака „освен Вучиќ пе*ер, што не значи ништо”.

„Ако сакате избори тогаш- добро, но јас да попуштам на вашите глупости не ми паѓа на ум, дури и кога шетавте четири месеци секој ден“, рече Вучиќ.