КАКВА БУДАЛА, КАКОВ КОПУК И ЛУДАК, ТРАМП НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ИЗГРАДБАТА НА ЗИДОТ ПРОТИВ ЛАТИНО АМЕРИКАНЦИТЕ ПА ДУРИ И ГИ НАПРАВИ СИТЕ ИМИГРАНТИ ТЕРОРИСТИ И ДЕКА ТОА БИЛ СПАСОТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ?!?!!

0
1168

Американскиот претседател Доналд Трамп наведе дека по „многу лошиот терористички напад“ во Стразбур, САД уште повеќе ќе ја зајакнат границата.

Трамп во пораката на Твитер порача дека лидерите на демократите во Претставничкиот дом и Сенатот Ненси Пелоси и Чак Шумер ќе мора да ја поддржат изградбата на ѕидот.

„Уште еден многу лош терористички напад во Франција. Ќе ја зацврстиме нашата граница уште повеќе. Чак и Ненси мора да ни ги дадат гласовите за да добиеме дополнителна безбедност на границата“, напиша Трамп.

Неверојатно е како Трамп после толку долго време неуспешни обиди и напињање во белата куќа сеуште планира да го изгради зидот против латино американците и Мексико со цел да ги спречел терористичките активности во САД. И покрај тоа што индиректно ги прави сите латино американци терористи предизвикува и општа хистерија, па каква е оваа будала, каков шупак неодговорен према сопствениот народ кој уште и зема пример за терористичките напади во Франција и Стразбург со што директно внесува хистерија, хаос и паника во нацијата.

Да не го спомнуваме и фактот дека пола од неговото гласачко тело на Конзервативците се латино американци.