И секс бомбата Сораја се офајдила од македонскиот Буџет – си добила БМВ Х5!

0
3550

soraja2-424x540

Популарната старлета, црногорската секс бомба Сораја, која ги полни страниците на српските и балканските таблоиди, еден период била наша „снаа“. Српските медиуми веќе објавија дека Сораја тагува по својот бивш љубовник, познат бизнисмен од Скопје, извесен Чедо.

Извори на Либертас откриваат дека извесниот Чедо е всушност еден од тројцата браќа на познатото бизнис семејство Кочан. Чедо  со двајцта  браќа заедно ја поседуваат заедничката градежна фирма „Трансмет“.

kocann 2

Чедо, како што велат извори на Либертас, живее како плејбој, вози луксузни коли, често е во друштво со еден од најмоќните фаци во државава, директорот на УБК, Сашо Мијалков, и низ скопските клубови тера ноќен живот со убави девојки обезбедуван од бодигарди.

Целата сторија може да ја прочитате ОВДЕ