И официјално Бастиан Швајнштајгер нов член на Црвените Ѓаволи од Олд Трафорд

0
604

Манчестер Јунајтед направи извонреден трансфер со Бастиан Швајнштајгер од Баерн Минхен. Германскиот среден играч е на пат да потпише три годишен договор со тимот од Олд Трафорд за околу 5.75 милиони евра.

JS62114655

30 годишниот среден играч на Баерн Минхен е набљудуван од агентите на Јунајтед веќе една година. Луис Ван Галкој работеше со Себастиан Швајнштајгер во 2009-та и 2011-та година изјави дека неговата желба да го види Себастиан на средината на Јунајтед е исполнета.