И КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ ПАДНА НА ШАРМОТ НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

0
1405

Светски познатата италијанска актерка Клаудија Кардинале присуствуваше на синоќешното 39-то отварање на филмскиот фестивал во Битола, ,,Браќа Манаки” каде и се придружи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Шарм дипломатијата на Димитров успеа да ја покори и познатата актерка, кој друг политичар ќе успее да ја шармира актерката ако не нашиот најдобар министер во владата на Заев.