И ДЕНЕСКА СТРАШНИ БРОЈКИ: Нови 67 позитивни на Ковид 19 и еден починат

0
363

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека од 868 направени тестирања има 67 позитивни пациенти на Ковид 19 и еден починат пациент.

Се уште не се излезени официјалните бројки по општини и градови, за што како што објасни Филипче се чекале резултати од една приватна болница.