ИНФОМАКС ГИ ИЗБРИША СИТЕ ЕМИСИИ СО ПАЛЧО, УРЕДНИКОТ МИТОВСКИ СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА : ЖАЛИМЕ ШТО ДОЗВОЛИВМЕ ВАКВИ ЛИКОВИ ДА НИ ГО ИЗВАЛКААТ ПОРТАЛОТ, ВО ИДНИНА ЌЕ ВНИМАВАМЕ КОГО ВИКАМЕ ВО ЕМИСИЈА!

0
4564

Денеска сите емисии со Палчо на јутуб каналите на порталот Инфомакс се избришани.

Синоќа уредникот Александар Митовски ја најави таа одлука при што се извини на јавноста за тоа што дозволиле такви ликови да гостуваат во емисијата и најави дека во иднина ќе внимава за тоа на кој му се дава простор.