Индиец погинал од струја додека слушал музика на неговиот мобилен за време негово полнење

0
1582

Слушањето музика на мобилен за време полнење на батеријата се покажало кобно за 27 годишник од индијската покраина Бетул. Синул Јувн во суштина имал слушалки, додека неговиот мобилен бил уклучен на полнач во штекер, кога во неделата навечер го удрила струја.

Младиот индиец е веднаш пренесен во најблиската болница, каде лекарите констатирале смрт од последица на струјниот удар. Локалнат аполиција претпоставува дека несреќата се случила поради дефект на мобилниот или полначот.

Сеуште не е објавено за кој модел на смартфон станува збор.