ИМАВ ВИШОК КАЛОРИИ, ЕВЕ КАКО ГИ СИМНАВ : Рен и Ѓумбир за да го отстраните салото од телото

0
3324

Не постои волшебно стапче за намалување на прекумерната тежина на телото, но затоа може со физичка активност и правилна исхрана за брзо време да ја намалите телесната тежина…

Screenshot_5

Намалувањето на телесната тежина може да го намали сирупот што ќе го направите сами од природни состојки, кои веќе можеби ги имате во вашата кујна. Ќе ви требаат следниве состојки :

– 130гр. свеж рен ;

– 3 лимони

-4 лажици мед

2 лажици цимет

2см долг корен од ѓумбир.

Ренот и ѓумбирот најпрво истичистете/излупете ги и нарендајте или испласирајте ги во блендер. Додадете го потоа лимонот, па циметот, па медот. Сето тоа измешајте го добро и ставете го во чиста тегла, затворете го и ставете го во фрижидер.

Јадете оп една лажица наутро на празен стомак и во вечерни часови во рок од три недели. За три недели би требало резултатите да се покажат на дело.