Илче Халкидики му се закани на Заев : Ако не зборуваат пратениците, ЌЕ ОДАМ НА ХАЛКИДИКИ!

0
883

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на седницата на Собранието, му се закани на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев најави избор на претседател на Собранието.

Тој му рече дека седницата мора да продолжи како досега со реплики и контрареплики и дека тоа мора да трае и понатаму и дека не треба да се бира претседател на Собрание на друго место.

– Ако не зборуваат пратениците, народ ќе зборува – рече Димовски.