ИЗНЕРВИРАН ОД СОЛЗАВЕЦОТ КОЈ ГО ИЗЕЛ, МИЛЕНКО ОБЈАВИ СТРАШЕН ПЛАН: УТРЕ ПАК ЌЕ ЈА НАПАДНЕЛЕ ПОЛИЦИЈАТА СО ЦЕЛ ХОРХЕ ДА ОБЈАВИ ВОЕНА СОСТОЈБА ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!

0
1209

Многу бесен план објави Миленко на Дудинка, утре имале намера уште во поголем број да се судрат со полицијата со цел Иванов да мора да прогласи воена состојба и ВМРО да се врати на власт!

ОВие ВМРО-вците политиката ја сфаќаат ептен бејзик левел, нема кај нив многу вртење како облак около Крагуевац…

Нема кај нив демократија и слични заебанции, Хорхе прецедникот воена дангере и ај чао, после што ќе прајме не е битно…