ИЗНЕНАДУВАЧКА ИЗЈАВА НА КУРТОН АНКЕТАРОТ БОЖИНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ не треба да го бојкотира референдумот за договорот со Грција!

0
1047

Јас сум за референдумот да не се бојкотира, тоа е демократско право на сите, ова е многу важна работа и сите треба да излезат и да си кажат што мислат.

Куртон анкетарот Влајко Божиновски изненади со изјава на Канал 5 во Само Вистина.