ЗЕЌИРИ Е НА РАСПИТ ВО КРИВИЧЕН СУД, ПРИСТИГНА БЕЗ ПОЛИЦИСКО СПРОВЕДУВАЊЕ

0
697

Генералниот секретар на Владата Мухамед Зеќири, кој поднесе неотповиклива оставка по сомневањата дека ја злоупотребил службената положба, попладнево пристигна во Основниот кривичен суд во Скопје, каде ќе биде изнесен пред судија на претходна постапка, по предлогот на Обвинителството за негов притвор.