ЗА ВРЕМЕ МЕЧОТ ИТАЛИЈА – АЛБАНИЈА ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ ДОЗВОЛИЈА НА ТРИБИНИТЕ НАВИВАЧ ПО УНИФОРМА НА УЧК

0
174

Германската полиција на синоќешниот меч помеѓу Италија – Албанија каде неуроазурите ја совладаа албанската селекција со 2-1 дозволи навивач да облече униформа на УЧК.

Со оглед на тоа дека се работи за терористичка организација која предизвика воен конфликт на балканот или поточно во Македонија голем дел од јавноста се прашува како е возможно тоа да се дозволува на европско првенство во фудбал.