ЗАТВОРОТ ШУТКА СТАНУВА ВМРОВСКИ МИНИ ГРАД, ИДРИЗОВО ГО ЧЕКА ИСТА СУДБИНА: Прифатена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски!

0
1352

Судот во Грција донел решение со кое се прифаќа барањето на македонските власти за екстрадиција на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошкоски, јавува Макфакс.

Адвокатот на Грујевски, Петар Василев, рече дека вложиле жалба до Врховниот суд кој треба да се произнесе за решението на првостепениот суд.

Василев рече дека по барање на органите на прогонот, Грујевски е во екстрадициски притвор во Грција.