ЗАПАДОТ ЌЕ САКА ДА МУ ЈА ТРГНЕ КОСОВСКАТА КАРТА ОД РАЦЕТЕ НА ПУТИН, ВЕЛИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ

0
336

Додаде дека говорите на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Џозеф Бајден покажуваат дека конфликтот во Украина дополнително ќе ескалира.

„И двајцата покажаа голема решителност, бескомпромисност, желба за победа“, рече српскиот претседател.Вучиќ рече дека колку е покомплицирана ситуацијата во светот, толку е потешко и за Србија поради притисокот.За два дена се навршува година откако Русија ја почна инвазијата на Украина.