Заев: 15 јули е конечен, последен датум за избори

0
774

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција соопшти дека 15 јули е конечен, последен и единствен датум за избори.

Заев кажа дека денеска разговарал со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и тој потврдил дека е согласен за избори на 15 јули.

„Бараа средината на јули, еве им избори на средина на јули“, рече Заев.