ЗАЕВ ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: Ќе го продадеме овие денови ТЕНКОТ на Грујо, Мерцедесот од 600 000е, со тие пари ќе купиме амбулантни возила!!!

0
2819

– Не сме исти со претходниците, еве да соопштан најнова мерка, решивме да го продадеме тенкот на Грујо, Мерцедесот од 600 000е и со парите ќе купиме нови амбулантни возила!!!

Ова на централниот митинг го соопшти лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев!