ЗАЕВ СО ОГРОМНА ПРЕДНОСТ ПРЕД МИЦКОСКИ СПОРЕД РЕНОМИРАНИОТ БРИМА ЗА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

0
667

Премиерот Зоран Заев е во огромна предност пред опонентот и лидер на дел од опозицијата Христијан Мицкоски.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев има рејтинг од 11,8 отсто, додека Христијан Мицкоски има 7 посто рејтинг.

Во пресрет на локалните избори СДСМ има рејтинг од 19,5 отсто, додека ВМРО ДПМНЕ има 17 отсто.

Целиот резултат од анкетата спроведена од Брима може да го прочитате во утрешното издание на Слободен Печат.