ЗАЕВ СО АПЕЛ ДО ПРАТЕНИЦИТЕ: Ако го изгласате законот за медицинска марихуана, земјава ќе извезува годишно 250 милиони евра цвет од канабис!

0
984

– Ако се изгласа законот за медицинска марихуана, од земјава годишно ќе се извезува цвет од канабис во вредност од околу 250 милиони евра, а понатаму ова ќе расте до 500 милиони евра годишно!

Премиерот Зоран Заев на пратенички прашања.