Заев: Се пријавив за вакцинација, кога ќе ми дојде редот ќе се вакцинирам со вакцината која ќе ја имаме во моментот

0
980

Премиерот Зоран Заев денеска заедно со министерот Венко Филипче ја пречекаа новата пратка на вакцини која стигна како донација од Србија. Поточно станува збор за 20.000 дози од руската вакцина „Спутник В“, а по неа ќе следува уште една пратка од 20.000 дози.

Премиерот Заев истакна дека и тој се пријавил за вакцинација, па како што рече, кога ќе му дојде редот ќе се вакцинира со вакцината која во тој момент ќе биде на располагање.

-Се пријавив за вакцинација, па која вакцина ќе дојде на ред за мене со таа ќе се вакцинирам. За мене сите вакцини се во ред, истакна премиерот Заев.