Заев повикува на смирено изразување на револтот

0
734

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повика на смиреност и мирно изразување на револтот на граѓаните.

Во емисијата Топ тема на Телма, тој ја повика ВМРО-ДПМНЕ ако е искрено фрапирана од потегот на Иванов, да се приклучи кон иницијативата за негово отповикување.

Заев ја повика ВМРО-ДПМНЕ да се договори со СДСМ за исполнување на сите услови за избори.