Заев од Велес: Додека јас сум на трибини, Ципрас во Брисел се бори да добиеме датум за преговори!

0
1218

На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги загрозува перспективите за напредок и прогрес на земјата и граѓаните.

„Додека јас сум на трибини во Прилеп и Велес, Ципрас во Брисел се бори да добиеме датум за преговори“, рече Заев во Велес.