Заев : Не е време за триумфализам! Ова е само чекор до крајот на Никола Груевски

0
425

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по оставките на Јанкуловска, копилето Миле , Хипо, Ставревски и Мијалков се гласи на својот фејсбук профил

11121655_10206220780255661_1160227652_n

Се што зборувавме се потврди, ова е доказ и за прислушувањето и за автентичноста на разговорите.Ова е доказ за содржината на разговорите кои ги потврдуваат сите незаконитости и криминали на Никола Груевски и врвот на власта.  Не е време за триумфализам! Оставките на Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Сашо Мијалков не се наша крајна цел. – Ова е само чекор до крајот на Никола Груевски.