ЗАЕВ НА ТЕЛМА: Не ми е убаво што Села ќе си оди од влада, тој беше рамо до рамо со мене кога крвавевме, но јас имам голема одговорност и не смеам да се водам од емоции

0
1113

– Ич не ми е мило за тоа што Села си оди од влада, тој беше со мене кога ми беше најтешко, и токму поради тоа чекав еден месец за решението за министер за здравство, но на крај мораше вака да одлучам и да ја раскинеме соработката, јас имам голема одговорност и не смеам да се водам од емоции. Села останува во влада со многу заменички места и со директорски места се надевам ќе гласа со нас во собрание…

Премиерот Заев на Телма.