Заев на распит во Обвинителството за случајот „Пуч“

0
1193

zaev_2015311142722

Лидерот на СДСМ Зоран Заев  и денеска во Јавното обвинителството треба да даде исказ  овојпат за случајот „Пуч“.

Првообвинетиот Зоран Верушевски пред два дена даваше исказ во обвинителство, а свој исказ дал и премиерот Никола Груевски.
Полициската акција „Пуч“ почна на крајот од јануари оваа година.