ЗАЕВ НА КАНАЛ 5 : Граѓаните треба да знаат дека државата е тука за нив

0
1471
Граѓаните треба да знаат дека државата е тука за нив во услови на оваа глобална пандемија, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев, во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија.
Ние сме тука рамо до рамо со граѓаните да им помогнеме, порача Заев, додавајќи дека граѓаните имаат серизона доверба во владата, која максимално е посветена прво на здравствениот дел, а потоа на економскиот дел на решавање на кризата.
Јас како претседател на СДСМ помагам, а техничкиот  премиер и министрите од СДСМ се на сите граѓани истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев, во вечерашното интервју на Канал 5 телевизија.