ЗАЕВ МУ КАЖА НА ДИПЛОМАТОТ НА МЕРКЕЛ ЗА БАЛКАНОТ: Нема да има амнестија за Груевци па ако сакаат ВМРОВЦИТЕ нека пукнат!

0
3353
Остануваме посветени до крај, до решенија кои ќе овозможат услови за фер референдум во интерес на граѓаните на нашата земја. Законот е еднаков за сите, амнестијата за политичкиот криминал е невозможна и нема да попуштиме пред притисокот да отстапиме од владеењето на правото.

Блиску сме до членството во  и , нема да дозволиме процесот да го нарушат или да го доведат во ризик неодговорни ултиматуми. Ова е пораката од средбата со делегацијата на МНР на СР Германија, што ја предводеше државниот министер надлежен за Европа, Михаел Рот. – премиерот Зоран Заев на својот Твиттер профил.