ЗАЕВ: КОГА МУ ГИ ПУШТИВ НА ОРАВ СНИМКИТЕ КАКО ГО СНИМАЛЕ ВМРОВЦИТЕ, СМЕНИ СТРАНА И СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ!

0
153

– ЕУ амабасадорот Орав си гледаше сеир цело време и беше незаинтересиран, ме тераа да одам на избори кои ќе беа кланица без никакви услови, му реков да ти пуштам снимки како те слушале и тебе, па после ќе збориме… Кога се слушна што се зборел таму како им помагал на ВМРО ДПМНЕ а они го снимале, искри фрлаше, смени страна и застана со нас против Груевски!

Зоран Заев му се исповеда на Зоран Верушевски во снимката што ја објави Зоран Буревесник.