ЗАЕВ КАЖА КОЛКУ МАНДАТИ ОЧЕКУВА СПОРЕД АНКЕТИТЕ: 55 ЗА НАС, 48 ЗА ВМРО ДПМНЕ!

0
1354

– Ние очекуваме 55 пратеници а ВМРО ќе има 48 пратеници, ако ДУИ инсистира на албанец премиер, спремен сум да побарам 6 пратеници од ВМРО ДПМНЕ за да направам малцинска влада!

Зоран Заев во лидерскиот дуел со Мицковски на ТВ 24.