Заев и Верушевски дојдоа на суд, Јанева побара одложување на „Пуч“ и Никола Груевски да се појави како сведок!

0
524

Во Кривичниот суд претпладнево пристигнаа лидерот на СДСМ Зоран Заев кој е четвртообвинет во случајот Пуч, обвинетата брачна двојка Верушевски, како и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. И овојпат рочиштето е одложено.3 мај е новиот датум, за кога Јанева бара да присуствува и оштетениот Никола Груевски како сведок.

Специјалното јавно обвинителство со соопштение до медиумите претходно образложи зошто ќе побараат одложување на судењето.