ЗАЕВ ИЗНЕНАДИ: МОРАМ ДА ГИ ПОФАЛАМ ВМРО ДПМНЕ, НИ ПОМАГААТ ЗА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР!

0
428

– Пратениците Ванкувер и Димовски веќе се вклучени во проектот за новиот клинички центар, а и Мицковски рече ќе вклучи свои советници за да се реализира овој проект кој ќе биде бенефит за целиот народ и за ова морам да ги пофалам од опозицијата. Мене не ми беше тешко да кажам и дека препораката од ЕУ беше благодарение и на помошта од опозицијата, немам јас проблем да признаам кога има добро конструктивно однесување, проблемот е што тоа е многу ретко за жал.

Премиерот Заев на 1 ТВ.