Заев за ТВ Тера: Ако му дадеме на Мицкоски предвремени избори ќе го згазиме, ќе го победиме

0
626

Стево е единствениот кандидат којшто сплотува, рече премеиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за Тера.

Се што Силјановска се залага е невозможна мисија и враќање во мрачното минсто, вели Заев.

Чесно ќе се однесувам кон државата. Мицкоски нема што да каже за визијата и понудата за тоа што претседателот да сработи.

Ако му дадеме на Мицкоски предвремени избори ќе го згазиме, ќе го победиме, вели Заев.
Заев потенцираше дека е против предвремени избори затоа што треба да му се даде шанса за економијата.