ЗАЕВ: ДПА на Мендух Тачи влегува во влада, да видам какви луѓе ќе ми понудат, ми требаат нивните два пратеника во парламентот

0
1350

– Да точно е, ДПА на Мендух Тачи влегува во влада, ми требаат нивните два пратеника во собрание, да видиме какви луѓе ќе ми понудат за во влада…

Премиерот Заев во интервју на Алсат М.