Заев: Груевски се однесува како да пиел беровска сливова ракија без мезе

0
679

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг пред беровчани уште еднаш повтори дека за 10 дена ќе стават крај на десетгодишниот режим.

–Никола Груевски се однесува како да пиел беровска сливова ракија без мезе, па се уште се мамурни и не се свесни дека на 11 декември ќе ги отрезниме сите, истакна Заев.zaev-696x464