ЗАЕВ ГО ОЛАДИ НЕРВОЗНИОТ ЈАНУШЕВ: Нема Топ шоп влада, него Дормео опозиција, изјави Заев

0
1333
Пратеникот Игор Јанушев повторно упати остри критики кон владата и ја нарече топ шоп влада која само нуди нови производи.

На оваа изјава следеше реплика од мандатарот Зоран Заев.

-Господине Игор Јанушев тешка е помислата дека уште 4 години ќе бидете во опозиција, нема топ шоп влада него Дормео опозиција преспавте додека се решаваа прашањата и отворените проблеми го истеравте народот од државата, немавте став ни храброст кога требаше одлука да се носат, огромна е фрустрацијата и комплексот  нема повеќе пари од ЈСП и од Камчев, реплицираше мандатарот Заев.