Заев го дигна Куманово на нозе : Сите националности да се сплотат за да се урне ненародната власт и да се врати слободата

0
769

DSC_0472

Како и порано, кога се боревме за слободата, Куманово беше еден од првите градови кои тргнаа во борба за слобода. Истото се случува и вечерва. Токму тука, тргаме во борбата за слобода! Слободата е се што имаме. Затоа таа изгубена слобода заедно и ќе ја вратиме, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во говорот пред илјадниците кумановци кои вечерва потполно ги исполнија и кумановскиот плоштад и околните улици, пренесува Плусинфо.

Целата сторија може да ја прочитате ОВДЕ(Плусинфо)