Заев: Горд сум вечерва на Скопје, на ред се и другите градови, Македонија ни е се што имаме!

0
1970

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил реагираше на масовниот протест вечерва во Скопје.

„Горд сум вечерва на Скопје. Нашиот народ од главниот град се бори за својата Македонија. Среќен сум што сега знам дека вредеше борбата… Ајде сега на ред се и другите граѓани од другите градови во Македонија. Македонија ни е се што имаме“, напиша Заев.