ЗАЕВ ГЛАВНА ЗВЕЗДА НА ГАЛА ВЕЧЕРАТА ОД УТРЕШНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ,,ЕКОНОМИСТ” ВО АТИНА КАДЕ ЌЕ СЕ ОДРЖАТ ПОВЕЌЕ СРЕДБИ СО СТОПАНСТВЕНИЦИ И ДИПЛОМАТИ И ЌЕ СЕ ПОТПИШЕ ДОГОВОР ЗА РАЗВОЈ ПОМЕЃУ ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

0
1232

Ја интензивираме економската соработка помеѓу 🇲🇰 и 🇬🇷. Во пресрет на конференцијата на „Економист“ во Атина, присустував на свечената гала вечера на која се обрати премиерот на Грција, Киријакос Мицотакис, со кого имавме куса средба.
Во рамки на работната посета, утре ќе имаме повеќе средби со стопанственици и дипломати, а ќе биде потпишан и Договорот помеѓу Владите на Северна Македонија и на Грција за развој на интерконекцијата за пренос на природен гас Грција – Северна Македонија.

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев,