Заев: Вчера се случи обид за убиство со умисла и по план

0
1515

– Вчера се случи обид за убиство со умисла и по план, во координирање со дел од полиција – изјави на денешниот прес лидерот на СДСМ , Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање.
Рече и дека дел од лицата му се познати и дека никој не може да сокрие зад маска.