Заев вечерва гостин во „24 Анализа“

0
641

zaev-bomba-11

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во 21 часот ќе биде гостин во „24 Анализа“ на телевизија 24 Вести. Се очекува вечерва Заев да објасни кои се следните чекори на здружената опозиција откако пропаднаа преговорите во Брисел, кои ќе бидат следните „бомби“ и кои се идните планови на СДСМ за враќање на демократијата во Македонија.