БОМБА НА ЗАЕВ: Ако не им простев на Груевци за 27-ми април немаше да бидам добар премиер, ќе бев опседнат со одмазда!

0
1714
  • Јас бев исправен пред два избора, или ќе им простам и ќе работам како премиер кој треба да соработува со сите или да бидам опседнат со омраза и одмазда, во тој случај немаше да можам да работам, ќе требаше да си дадам оставка. Јас го избрав првото, им простив лично, а институциите нека си ги бркаат и нека докажуваат кој за што е крив…

Премиерот Заев во интервју на Телма.