Заврши полициската акција во Куманово: Пет полицајци и исто толку терористи загинале, повредени 30 полицајци

0
910

kumanovo 99

Уништена е последната група од 9 терористи половина од кои четворица се предале на полицијата, четворица загинале,а еден се самоубил, јави телевизија Алсат-М.
Според телевизијата билансот од денешната акцијата во Куманово е петмина загинати полицајци, а 30 се повредени. Во 22 часот и 30 минути започнува прес конференција во МВР, за деталите од денешните случувања во кумановската Дива населба.