ЖЕНА ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИЈА : СО ПУШКА ПУКАЛА ВО КУЧИЊА

0
243

На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа, соопшти полицијата.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.