Жаре од Еден на Еден не кажа виц за Груевски и ВМРО ДПМНЕ цела сезона на Алфа ама затоа е награден за послушноста од ВМРО ДПМНЕ со хонорар за водењето на овогодинешниот Пиво Фест во Прилеп!

0
667

zare pivo vest

Иако имаше можност во своите стенд ап настапи во своето шоу да ја исмее власта на ДПМНЕ и директно да го исмее и премиерот за сите афери и гафови на режимот и премиерот, Жаре од емисијата Еден на Еден на Алфа беше награден за послушноста со тоа што му дадоа добар хонорар за да ја води манифестацијата Пиво Фест Прилеп заедно со манекенката Маријана Станојковска.

Ете тоа се тие членови на Репортерс кои пееја за слобода, едниот во МТВ му го пере мозокот на народот како спикер на вести а овој пак води фестивал на градоначалникот кој влегува по прилепските локали со хилта:

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=BHNMiQAuViE[/youtube]